Ankara İmplant, Ankara İmplant Fiyatları, Ankara İmplant Tavsiye, Ankara İmplant Merkezi, Ankara İmplant Yapan Hastaneler, Ankara İmplant Ücretleri, Ankarada İmplant Yapan Doktorlar, Ankara İmplant Yapan Yerler, Ankara İmplant Diş Fiyatları, Ankara Diş İmplant, Ankara İmplant Tedavisi, İmplant Fiyatları 2023 Ankara, İmplant Fiyatları 2023 Ankara

Ankara şeffaf plak ve Ankara şeffaf diş teli tedavisi Cevher Dent Ankara Özel Diş, Ankara Özel Diş Hekimleri tarafından özel diş yapılmaktadır. Ankara Şeffaf Plak Fiyatları için bizi arayın.

Şeffaf Diş Plağı Nedir?

Dişler arasındaki dizilim uyuşmazlıklarından boyut ve konumlanma sorunlarına kadar geniş bir problem ağına yönelen şeffaf diş plağı, tedavi boyunca kullanılır. Plaklar gün içerisinde kolayca çıkarılıp takılabilir. Bu durum da şeffaf plakları diş tellerine kıyasla avantajlı hale getirir. Her geçen gün daha da geliştirilen tedavi yöntemlerinin son örneği olan şeffaf plaklar, yetişkinler için braket alternatifidir. Diş plağı kullanımında braket kullanımına gerek yoktur. Bu gerekliliğin ortadan kaldırılması da gündelik yaşamın kalitesi üzerinde pozitif bir etkiye yol açacaktır.

Şeffaf Plaklar

Günümüz teknolojilerinin diş hekimliği üzerinde de etki göstermesi ile birlikte ortaya çıkan dijital ortodonti tedavileri, ortodontik uygulamaların geliştirilmiş hali olmasından dolayı önem taşıyor. Tedavi süreci boyunca ve tedavi süreci sonrasındaki tüm işlemlerde hasta konforunu ön plana çıkaran dijital ortodonti tedavilerinin getirdiği yeniliklerden biri de kendisini şeffaf diş plaklarında gösteriyor. Tüm çapraşıkların tedavisinde kullanılan şeffaf plaklarda da Cevher Dent Ankara Özel Diş Polikliniği, profesyonel bir hizmet veriyor.

Şeffaf Diş Plağı Özellikleri

Şeffaf diş plaklarına ve kullanımına ilişkin bahsedilebilecek genel özellikler, aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Şeffaf diş plakları gün içerisinde yemekler haricinde sürekli takılmalıdır. Geceleri mutlaka takilmalidir.. Takılıp çıkarılabilir özellikli olan plaklar, bu açıdan kolay bir kullanım sunar.
Sözü edilen plakların bir diğer önemli özelliği, kendisini temizlikte gösterir. Ekstra bir temizliğe gerek duymayan şeffaf plaklar, günde iki defa su ve diş fırçası ile temizlenebilir.
Konuşma üzerinde negatif bir etki yaratmayan plakların varlığı dahi hissedilmeyecektir. İlk zamanlarda alışma süreci gerekebilir ancak alışıldıktan sonra varlığı bir rahatsızlık vermez.
Yeme – içme sırasında da bir problem yaşanmaz. Tavsiyeler, sıcak içeceklerin içilmesi sırasında plağın çıkarılması yönündedir.
Plaklar, ağrısız kullanım avantajına da sahiptir. Entegrasyon sırasında bir ağrı hissedilebilir ancak sonrasında problem yaşatmaz.

Şeffaf Diş Plağı Nasıl Yapılır?

Şeffaf diş plaklarını içeren ortodontik tedavi süreci, belirli bir aşama sırası izler. Plak taktırmadan önce ağız bakımının yapılması, diş taşlarının ve diş çürüklerinin ortadan kaldırılması gerekir. Alanında uzman olan diş hekimleri, bu konuda elzem olan bilgilendirme ve yönlendirmeleri yapacaktır. Temizlik işlemlerinin ardından plak süreci başlatılır.

Plakları takmadan önce dijital tarama işlemleri yapılır. Ağız ölçüleri alınır ve bu ölçüler üç boyutlu tarama sistemine aktarılır. Simülasyon teknikleri ile diş hareketlilikleri incelenir ve her bir hareket için şeffaf plak üretimi yapılır. Plakların ağızda durma süresi ve benzeri birçok yönergeyi uzman ortodontistiniz belirler. Düzenli olarak kontrollerin yapılması ve plakların değiştirilmesi gerekir. Şeffaf plak tedavisi tamamlandıktan sonra dişlerinizin iç kısımlarına teller takılır. Ancak bu teller oldukça ince ve küçüktür, dışarıdan bakıldığında görünmez. Bu tellerin de ne kadar süre kullanılacağı, uzman hekimlerin inisiyatifi dahilindedir.

Şeffaf Diş Plağı Fiyatları

Şeffaf diş plakları, henüz yeni sayılabilecek bir gelişmedir. Şeffaf diş plağı fiyatları incelendiğinde; görülen performans ve tedavi imkanlarının yüksekliği sayesinde hak edilebilir bir değer olduğu düşünülür. Yukarıda da belirtilen avantajlar göz önüne alınırsa bu oran daha makul bir seviyede hissedilecektir. Ayrıca hastanın diş yapısı, ağız durumu, kalıp boyutu gibi faktörler de şeffaf diş plak fiyatı üzerinde etki gösteriyor. Diş problemleri nedeniyle tedavi olmak isteyen hastalar için en doğru tedavi yöntemi, uzman hekimler tarafından belirlenmelidir.

Uzman hekimlerimizin yapacağı muayene sonucunda şeffaf diş plaklarında karar kılındıysa fiyat gibi konular hakkında da bilgilendirme yapılacaktır. Fiyat da dahil olmak üzere süreç hakkında bilinmesi gereken her şey için bizimle iletişime geçebilir, randevu alabilir ve polikliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Şeffaf Plaklar Nasıl Takılır ve Kullanılır?

Alt ve üst çene için doğru şeffaf plağı kullandığınıza emin olun. Alt çene veya üst çene şeffaf plağınızın herhangi birini öncelikli olarak takabilirsiniz. Şeffaf plağı takarken yavaşça ön dişlerinize doğru ittiriniz. Ardından parmaklarınız ile eşit kuvvet uygulayacak şekilde sağ ve sol azı dişlerinize doğru plağınızı yerleşinceye dek bastırınız.

Şeffaf Plaklar Nasıl Çıkarılır?

Herhangi bir azı dişinizden başlayarak diğer azı dişinize doğru parmak ucunuzla plağınızı dişinizden çıkartabilirsiniz.
Şeffaf plağınızın zarar görmesini önlemek için farklı yöntemler kullanmayınız.
Şeffaf plağınızı çıkartırken herhangi bir keskin nesne kullanmayınız.
Şeffaf plağınızı çıkarır çıkarmaz durulayın, fazla suyu silkeleyin ve şeffaf plağınızı size verilmiş özel kutusunda muhafaza ediniz.

Diş Teli Sonrası Şeffaf Plak Kullanılabilir Mi?

Ortodontik tedavi bittiğinde güzel bir diş yapısına sahip olarak tedavinizi bitirebilirsiniz fakat, dişlerden tel ve braketler çıkarıldıktan sonra dişleriniz bir süre sonra eski yerlerine dönmeye çalışacaktır. Şeffaf plaklar pekiştirme apareyleri olarak burada devreye girerek diş eti, kemik ve kasların yeni konumlarına alışıp, kemiklerin sertleşmesi için geçen sürede dişlerin yerlerinde sabit durmalarını sağlar. Bu apareyler kullanılmazsa dişler eski yerlerine geri döner ve ortodonti tedaviniz başarısız ve eksik yapılmış olur.
Ya da ortodontik tedavi sonrası dişlerde bozulma, tekrar geri dönme gibi olumsuzluklar oluşursa dişleri düzeltmek için kısa süreli şeffaf plak tedavisi kullanılabilir.