Ankara İmplant, Ankara İmplant Fiyatları, Ankara İmplant Tavsiye, Ankara İmplant Merkezi, Ankara İmplant Yapan Hastaneler, Ankara İmplant Ücretleri, Ankarada İmplant Yapan Doktorlar, Ankara İmplant Yapan Yerler, Ankara İmplant Diş Fiyatları, Ankara Diş İmplant, Ankara İmplant Tedavisi, İmplant Fiyatları 2023 Ankara, İmplant Fiyatları 2023 Ankara

Ankara’da Paslanmaz Çelik Kron ve özel diş tedavisi Cevher Dent Ankara Özel Diş Özel Diş Hekimleri tarafından özel diş yapılmaktadır.

Dişlere kron yapılmasının pek çok nedeni vardır.

Dişte büyük miktarda çürük veya kırık olması, pediatrik diş kronu uygulanmasının en yaygın iki nedenidir.

Kronlar, dişteki boşluğu doldurmaktan ziyade dişin tümünü korumaya yardımcı olur.

Çocuğunuzun süt azı dişleri 2-3 yaşlarında çıkar ve 10-12 yaşlarına kadar ağızda kalır. Çocuğunuzun azı dişlerine veya ön süt dişlerine uygulanan kronlar, dişlerin yaşamları boyunca ağızda kalmasını sağlar.

Paslanmaz çelik kronlar

Çocuk diş hekimleri tarafından en çok kullanılan kronlar paslanmaz çelik kronlardır. Bu kronlar arka (azı) dişleri için kullanılır. Güçlü ve dayanıklıdırlar, nemi tolere ederler ve gelişmekte olan çocuğun ağız yapısına uygundurlar. Çok uzun süredir çocuk diş hekimliğinde kullanılmaktadırlar.

Zirkonya kronlar

Zirkonya kronlar (beyaz kronlar) diş rengindeki malzemeden yapılır. Bu tip diş kronları genellikle kron ihtiyacı olan ön (kesici) dişlere uygulanırlar. Metal içermezler, doğal diş minesinden daha güçlü ve dayanıklıdırlar, alerji yapmazlar. Moden çocuk diş hekimliğinde kullanımı gittikçe artan bir malzemedir ve biyo-uyumlu özellikleri ile ön plana çıkmaktadır.

Çocuğunuzun pediatrik diş kronlarına ihtiyacı varsa, size uygun olan seçeneği çocuk diş hekiminiz belirleyecektir.