Zirkonyum Kaplama Nedir?

Ankara İmplant, Ankara İmplant Fiyatları, Ankara İmplant Tavsiye, Ankara İmplant Merkezi, Ankara İmplant Yapan Hastaneler, Ankara İmplant Ücretleri, Ankarada İmplant Yapan Doktorlar, Ankara İmplant Yapan Yerler, Ankara İmplant Diş Fiyatları, Ankara Diş İmplant, Ankara İmplant Tedavisi, İmplant Fiyatları 2023 Ankara, İmplant Fiyatları 2023 Ankara

Taç kaplama ve kron kaplama adlarıyla da bilinen zirkonyum malzemesi kullanılarak yapılan kaplama türü hakkında ki tüm bilgilere ve fiyatlandırma detaylarına metnimizden ulaşabilirsiniz. Zirkonyum kaplama doğal görünüme sahip olduğu ve sağlam olduğundan dolayı, oldukça sık tercih edilen bir kaplama türüdür.

Zirkonyum kaplama nedir? Sorusuna, estetik duruşa sahip, aynı zamanda diş dokusu ile de dost bir kaplama yöntemi denilebilir. Zirkonyum atom numarası 40 olan bir kimyasal element olup, gümüş ila beyaz renk arası bir renk tonuna sahip olduğu için, dişler için oldukça kullanışlı kaplama malzemesidir.

Zirkonyum Kaplama Özellikleri Neler?

Kaplama yöntemleri arasında oldukça sağlam ve estetik olan bu kaplama yöntemini, özellikle birkaç sebeple tercih etmekteyiz. Zirkonyum diş kaplama işlemini uygulanmasının asıl nedenlerinin başında estetik görünümü yer almaktadır.

Estetik görünüm olarak beyazlatma işlemlerine cevap vermemiş, renk değişimi yaşamış olan dişlerde zirkonyum sık sık kaplama olarak kullanılır. Yapısı gereği diş dokusu ile uyum içerisinde olduğu için, herhangi bir problem çıkmaksızın zirkonyum diş kaplama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kimi diş kaplamaları, metale alerjisi olan kişiler tarafından kullanılamaz. Fakat zirkonyumun yapısında metal bulunmaması nedeniyle gönül rahatlığı ile metal alerjisi olan kişiler tarafından da tercih edilebilir.

Zirkonyum materyalinden yapılan kaplamalar sonrasında, herhangi biçimde tat veya koku kaybı yaşanmaz. Zirkonyum kaplama yapıldığı günden itibaren aynı renkte kaldığı için de sık sık tercih edilir.

Zirkonyum Kaplama Avantajları

Yapısal özellikleri nedeniyle pek çok avantajı da beraberinde getiren zirkonyum model kaplamaların avantajlarını sizlere sıralamak istiyoruz. Zirkonyum diş kaplamanın avantajları maddeler halinde;

Zirkonyum oldukça basit biçimde şekil almakta ve dişiniz ile bütünlük sağlamaktadır.
Zirkonyumun rengi beyaz renge kolay biçimde çevrilebilir.
Zirkonyum içeriğinde metal olmaması alerjik durumların önüne geçer.
Kullanım ömrü oldukça uzun olan bu kaplama türü, sıcak ve soğuğa karşı da hassasiyet sahibi değildir.
Tüm bu avantajlara sahip olmak istiyorsanız, kaplama işleminizi gerçekleştirecek kurum ve doktor seçiminizi iyi yapmalısınız. Kafanızda bulunan herhangi bir sorunun cevabını almak adına bizler ile iletişime geçerek en doğru ve en sağlıklı bilgileri alabilirsiniz.

Zirkonyum Kaplama Dezavantajları

Kimi diş yapısı ve kimi durumda zirkonyum çeşidi kaplamaları kullanmak avantaj sağlamayabilir. Zirkonyum kaplama dezavantajları maddeler halinde;

Diş boşluğu uzun olduğu zaman kullanımı soruna yol açabilir.
Oldukça avantajlı olsalar bile fiyatlandırma konusunda metal kaplamalara nazaran daha yüksek fiyatlara sahiptirler.
Zirkonyum model kaplamalarımızın fiyatları yüksek olsa bile, sağladığı ekstra özellik ve avantajlar sayesinde fiyatının hakkını verdiğini düşünüyoruz. Sizlerde zirkonyum veya diğer kaplama türlerinden kaplama işlemleri için web sitemiz içerisinde yer alan telefon numaramızdan bizleri arayabilirsiniz. Yapacağınız aramalar sonrasında oldukça kaliteli diş sağlık hizmetlerimizden randevu alabilirsiniz.

Zirkonyum Kaplama Nasıl Yapılır?

Kaplama işlemleri esnasında kişiye özel pek çok dikkat edilmesi gereken husus bulunmaktadır. Zirkonyum kaplama nasıl yapılır? Sorusuna verilecek yanıtların zaman zaman değişkenlik gösterebilmesinin nedeni budur.

Sorunun yanıtı zaman zaman değişse bile sizler için genel olarak işlem sırasını, kaplama öncesi ve sonrasını alt başlıklar halinde derledik.

1- Kaplama Öncesi Anestezi

Kaplama yapımı esnasında, hastanın herhangi bir biçimde acı duymasını önlemek adına, hastaya anestezi işlemi uygulanmaktadır. Zirkonyum kaplama yapmaya başlamadan önce uygulanacak anestezi, kaplama işleminin başlangıcı olarak kabul edilebilir.

2- Dişlerin Gerekli Boyutlara Getirilmesi

Kaplama işlemlerini gerçekleştirebilmek adına, dişlerinizin zirkonyum maddesinin kalıbına uygun hale gelmesi gerekmektedir. Tam olarak da bu sebeple, dişleriniz doktorumuzun uygun gördüğü ölçüde küçültülür.

Diş küçültüldükten sonra, diş ve diş etinin geri sağlığına kavuşması beklenmelidir. Bu süreçte geçici kaplama teknikleri kullanılabilir. Diş ve diş eti sağlam hale geldikten sonra, işleme devam edilebilir.

3- Dişin Kalıbının Alınması

Dişleri küçültme işlemi gerçekleştirildikten sonra, dişlerin yapısına uygun olacak kaplamalar yapmak adına dişin ölçüsü alınır. Alınan ölçüler göz önünde bulundurularak, bu ölçülere özel olarak zirkonyumlar kaplamaya hazırlanır.

Zirkonyum kaplama yaptırmak isteyen kişiye özgün kalıplar hazırlanınca işleme devam edilebilir. Diş renginin tonu hasta ile birlikte seçilecektir. Estetik açıdan sizlerin tam istediği görünüme sahip olmanız için zirkonyum tam olarak bu sebeple en çok tercih edilen kaplama türlerinin başında yer almaktadır.

4- Uygun Kalıbın Hazırlık Süreci

Sizlere özel olarak ölçülere bakılarak kalıp hazırlama süreci başlar. Bu süreç uzmanlarımız tarafından detaylı biçimde ilerlemektedir. Zirkonyum kaplama işleme hazır hale yaklaşık 5 gün içerisinde ulaşır. Tamamen sizlere özel olarak hazırlanmış kaplamalar ve doktor gözetimi ile kaplama işlemleri devam eder.

Gerekli kontroller ve gerekli işlemler sonrasında, başarılı biçimde kaplamalarınız yapılır. Uzun ömre sahip olan kaplamalarınızı yaptırdıktan sonra, doktorlarınız önerisi ile dişinizin temizliğini yapabilirsiniz. Gerekli önlemler alınmadığında veya dişlerinizin renginden memnun olmadığınız anda, ufak bir poliklinik müdahale ile dişlerinizi istediğiniz renge geri dönüştürebilirsiniz.

Kaplama Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş kaplamalarınızı yaptırmadan önce bazı konularda özellikle dikkatli olmanız gerekmektedir. Zirkonyum kaplama için en uygun yaş aralığını bilmeniz, dikkat etmeniz gereken konuların başında yer alır.

Kaplama yaptıracak olan kişinin 18 ila 20 yaşlarından büyük olması önerilmektedir. Bunun tam olarak sebebi, kişinin henüz gelişim çağının tamamlanmamış olmasından kaynaklanmaktadır. Gelişim sürecinin ortasında veya başlarında yapılacak olan kaplamalar, çene büyümesi ve çeşitli büyümeler sonucunda zarar görebilir.

Zirkonyum diş kaplama işleminde dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise renk seçimidir. Sizler için en estetik duruşa sahip olacağınız rengi seçmeniz oldukça önemlidir. Zirkonyumlarınızın rengi, sizlerin gülüşünüzün güzelliğini ve kalitesini daima arttıracaktır. Bu sebeple, renk seçimi yaparken kararsız kalmamakta oldukça önemlidir.

Daha önceden de belirttiğimiz gibi, diş yapınız aralıklı ise bu kaplama türünü tercih etmemelisiniz. Diş aralıklarına sahip olan kişilere yapılan kaplamalar zaman içerisinde başarısını yitirmekte ve estetik açıdan kötü gözükebilmektedir.

Zirkonyum kaplama sürecinde göz önünde bulundurmanız gereken diğer konu, diş ve diş etlerinizin sağlığını beklerken geçici kaplamalar kullanmanız gerekeceğidir. Uygulanacak kaplamalar geçici olmak ile birlikte, çok kuvvetli ve kaliteli değillerdir. Geçici kaplamaların estetik açıdan herhangi bir sorunu olmasa bile, kuvvetli olmamaları onların dezavantajlarındandır. Kaplama sürecinizi doğru ayarlayarak geçici kaplamalarınız ile rahat zaman geçirebileceğiniz zamanda operasyon için randevu alabilirsiniz.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları ve Kolay Hesaplama Tablosu

Zirkonyum işlemlerinin fiyatlarını net biçimde sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Alt kısımda yer alan zirkonyum kaplama fiyatları tablomuzu kolay biçimde kullanarak, tahmini olarak ödeyeceğiniz ücrete ulaşabilirsiniz.

Tablomuz oldukça kullanışlı ve kolay kullanım özelliğine sahip olduğu için, dilediğiniz kaplama türünü ve kaplama yapılacak dişin adedini seçerek fiyatlandırma bilgisi elde edebilirsiniz.

Fiyatlandırma bilgilerinizi aldıktan ve sizlere en uygun seçenekleri oluşturduktan sonra, web sitemiz içerisinde yer alan telefondan kaplama randevunuzu alabilirsiniz. Kafanıza takılan herhangi bir soruyu da yine bizleri arayarak çekinmeden sorabilirsiniz.

Zirkonyum kaplama haricinde diğer ağız sağlığı sorunlarınız ile ilgili gerekli bilgileri almak için web sitemizde bulunan diğer yazılarımıza da göz gezdirebilirsiniz. Sağlıklı dişler beraberinde mutlu gülümsemeler getirir. Sizler de daha mutlu gülümsemelere sahip olmak için bizden randevu alabilirsiniz.